prefix - Kitap ve Kültür Sektörü İş PortalıKitap ve Kültür Sektörü İş Portalı
SONUÇLAR
03 Mart 2021 Çarşamba
YARDIM - Alışveris
       Alışveriş Listesi Nasıl Kullanılır?
       Sipariş Nasıl Verilir
       Kargo
       Faturalama
       Sipariş TakibiAlışveriş Listesi Nasıl Kullanılır?
Prefix, ziyaretleriniz sırasında seçtiğiniz ürünleri kişisel listenizde tutabilmenizi ve sonraki ziyaretlerinizde gözden geçirebilmenizi sağlıyor. Böylelikle, ilginizi çeken, merakınızı uyandıran, satın almayı düşünebileceğiniz ürünlerin bilgisini, sunucumuz üzerinde sadece size ayrılmış bir bölgede tutabileceksiniz. Bu amaca hizmet eden aracın adı, Alışveriş Listesi. Oluşturduğunuz liste size özeldir. E-posta ve şifre bilgileriniz doğru olarak girilmediği sürece listenize ulaşılması sözkonusu değildir.

Listeye nasıl ürün eklerim?
Herhangi bir ziyaretiniz sırasında seçtiğiniz ürünleri "Bu Ürünü Listeme Ekle" butonunu tıklayarak listenize ekleyebilirsiniz. Üzerine tıkladığınız buton "Eklendi" olarak değişecektir. Eklediğiniz ürünü sayfanın sol üst tarafındaki küçük kutucukta görebilirsiniz.

Ziyaretiniz sırasında seçtiğiniz bir kitabın kalıcı listenize eklenmesi için e-postanızı ve şifrenizi girerek kendinizi tanıtmalısınız. Siteye her girişinizde kendinizi tanıtmanız en doğru yöntem olacaktır. Böylece yaptığınız tüm işlemler sizin için saklanabilecektir.

Her sayfanın solunda bulunan Alışveriş Listesi başlığını taşıyan kutucuk sadece bilgilendirme amaçlıdır ve listenizin tamamını içermez. Listenin tamamını görüntülemek ve üzerinde işlem yapabilmek için "Alışveriş Listesi" başlığına tıklamanız gerekir.

Alışveriş Listem üzerinde nasıl işlem yaparım?
Bir eseri listeden çıkarmak için, "Listemden Çıkar"ı tıklamanız yeterlidir.

Sipariş vermek için "Satın Almak İçin Devam Et" butonuna tıklamalısınız. Bu butona tıkladığınızda listenizde bulunan ürünleri sipariş etmek için gerekli olan bilgileri vereceğiniz sipariş sürecine gireceksiniz.

Sipariş sürecine girmeden önce, o sırada sipariş etmek istemediğiniz ürünleri "Şu Anda Satın Almak İstemiyorum" butonuna tıklayarak listenin alt bölümüne aktarabilirsiniz. Bu ürünleri dilediğiniz zaman listenin üst tarafına çıkarabilirsiniz. Listenin üst tarafında satış koşullarını sağlayan ve sipariş etmek istediğiniz ürünler yer alır. Alt bölümünde ise sizin tercihiniz sonucu alta aktardıklarnız ve satış koşulunu sağlamayan ürünler bulunur. Prefix'te satış dışı olan, tükenmiş, fiyatı veritabanında kayıtlı olmayan ürünler Alışveriş Listesinde bulunabilmesine rağmen sipariş edilemez.

Sipariş nasıl verilir?
1. Öncelikle bir Alışveriş listesi oluşturmalısınız. Listenize eklemek istediğiniz ürünün hemen yanında bulunan "Alışveriş Listeme Ekle" butonunu kullanarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. (Dikkat: Oluşturduğunuz listenin kalıcı olması için Prefix Üyesi olmalısınız. Üyeler siteye girdikten sonra e-posta ve şifrelerini girerek kendilerini tanıttıklarında daha önceki ziyaretlerinde oluşturdukları listelerini görebilirler.)

2. Sipariş sürecini başlatmak için, Alışveriş Listenizin üst tarafında bulunan "Satın Almak İçin Devam Et" butonuna tıklamalısınız.

3. 128 Bit SSL güvenlik şifresinin kullanıldığı sipariş sürecinde sizi 4 aşamalı bir sipariş süreci bekliyor. Her aşamada gerekli bilgileri girip bir sonraki aşamaya geçeceksiniz. Her sayfanın başında ve sayfa içinde gerekli açıklamalar bulunuyor.

4. ve son aşamada, siparişinizle ilgili tüm detayları görerek siparişinize onay vereceksiniz. Bu onay verilmediği sürece siprişiniz geçerlilik kazanmaz.

Kargo

Teslimat ve Kargo

I - Türkiye içine

1. Prefix, gönderilerini Yurtiçi Kargo, MNG Kargo ve PTS Kurye firmalarıyla yapmaktadır
2. Kargo seçenekleri sipariş sırasında müşterilerimize sunulmaktadır.
3. Prefix gerek duyduğunda daha hızlı gönderimde bulunmak amacıyla kargo firması değişikliği yapabilir. Prefix'te müşteri memnuniyeti nedeniyle yapılan değişik için ek bir ücret talep edilmez.

II - Kargo bedellerinin belirlenmesi

Kargo bedelini belirleyen üç parametre vardır.
1. Seçtiğiniz ürünlerin toplam ağırlığı. (Her bir ürünün veritabanında kayıtlı olan ağırlığı kullanılarak toplam ağırlık sipariş sürecinde otomatik olarak hesaplanmaktadır.)
2. Paketinizin teslim edileceği yer. (Türkiye içi ve Türkiye dışı gönderi tarifeleri farklıdır. Türkiye dışı gönderilerde ülkelere göre tarife değişmektedir.)
3. Türkiye içi gönderilerde seçtiğiniz kargo firması.

Sipariş sürecinde kargo firması ve ücret seçenekleri adres aşamasından sonra kargo sayfasında bildirilmektedir.

III - Teslimat süreciyle ilgili reklamasyon
Paketlerinizin yukarıda verilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda bize ulaşın.
Kargo Şirketi tarafımızdan aranarak, size, paketinizin teslim tarihi hakkında bilgi verilecektir. Paket teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Onun için: Teslimat sırasında hasarlı olduğunu tespit ettiğiniz paketleri kabul etmeyip tutanak tutturunuz. Bundan sonra, tutanağı numaralı telefona fakslayıp, buraya tıklayın. Prefix paketinizle ilgili çalışmalara başlayarak, en kısa zamanda teslimatın tekrarlanmasını sağlayacaktır.

Faturalama
prefix tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura eşliğinde teslim edecektir. Teslim adresi ve fatura adresinin birbirinden farklı adresler olduğu durumlarda, fatura paketten bağımsız olarak gönderilir. Alışveriş Listeniz'deki bütün fiyatlar TL olarak ifade edilmiştir. Fiyatları döviz cinsinden olan kitapların fiyatları, TCMB döviz alış kurundan TL'ye çevrilir. Alışverişiniz sırasında size bildirilen fiyatlara KDV dahildir.

Sipariş Takibi
Yürürlükteki siparişlerinizin durumunu takip etmek ya da eski siparişlerinizi incelemek için her sayfanın sol üst tarafında bulunan "Sipariş Takibi"ne tıklamalısınız.

Sipariş takibi sayfasında yürürlükteki siparişleriniz listelenir. Bunların üzerine tıklayarak siparişinizin tüm detaylarını görebilirsiniz.

Sayfanın alt tarafında bulunan "Yürürlükteki siparişlerimi listele", "Eski siparişlerimi listele" ve "Şu ana kadar satın aldığım tüm ürünleri listele" linklerini kullanarak aradığınız sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Daha altta bulunan bölümden yararlanarak da adres defterinizdeki adresler bazında siparişlerinizi listeleyebilirsiniz.


Yardım
Turkuvaz Müzik Kitap Mağazacılık Pazarlama A.Ş
Güzeltepe Mah. Mareşal Fevzi Çakmak Cad. Turkuvaz Medya Tesisleri B Blok No:29/1/1 Kat:10 Eyüpsultan – İSTANBUL
Müşteri Hizmetleri: 0212 354 47 00
Depo Adres (İade İçin) : Şekerpınar, Yudum Sk. No:6 Kat:2 D:3, 41420 Çayırova Kocaeli Türkiye

©1999-2021 Prefix'in ürettiği içerik, yazılı izin alınmadan kullanılamaz.


Telif Hakları   |    Mesafeli Satış Sözleşmesi    |    İptal ve İade    |    Kargo ve Teslimat

Gizlilik İlkesi    |    Kişisel Verilere İlişkin Aydınlatma MetniKİTAPÇI GİRİŞİ

E-posta:
Şifre:
  

Şifremi unuttum »

Üye olmak istiyorum »

Kapat